poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Duolingo - zgrywalizowana DARMOWA szkoła językowa! cz. 1

Duolingo grywalizacja szkolenie gry szkoleniowe

Żyjesz w czasach zanikających granic, gdzie możesz zwiedzić dowolne miejsce na Ziemi: gorące Bahamy, zimną Skandynawię, dziką Afrykę czy kontrowersyjną Japonię. Po powstaniu Unii Europejskiej jesteś w stanie podróżować praktycznie jedynie z dowodem osobistym w kieszeni. Pozostaje jednak jeszcze jedna bariera... mało kto poza granicami Polski mówi po Polsku. Mimo iż coraz więcej młodych ludzi wylatuje z kraju by oblegać Angielskie zmywaki to wymaga to od nich znania chociaż podstaw porozumiewania się z mieszkańcami. Również coraz wcześniej zaczyna się przyzwyczajać i uczyć obcych języków dzieci. Nie wszyscy jednak mieli takie możliwości nie wspominając o chęci do nauki w czasach gimnazjalno-licealnych. Natomiast ogólny rozwój w Polsce i na świecie gwarantuje zwiększającą się liczbę szkół i kursów, jednak co w przypadku gdy na taką opcję Cię nie stać, brakuje Ci czasu lub mieszkasz z dala od miast?


"Free language education for the world"


To hasło największej internetowej aplikacji do nauki języków obcych - Duolingo. Projekt gry szkoleniowej ruszył pod koniec 2011 roku, a w połowie 2012 już został oficjalnie opublikowany. Od początku ta grywalizacja nabrała szybkiego tempa rozwoju i już w kolejnym roku od publikacji rozpoczęła spływać fala nagród i tytułów. Została aplikacją 2013 roku dla telefonów Iphone - pierwszy raz tą nagrodę otrzymała aplikacja edukacyjna. Była również najczęściej pobieraną aplikacją edukacyjną w Google Play w latach 2013 i 2014. Wraz z początkiem 2014 roku, Duolingo posiadało 60 mln użytkowników gdzie 1/3 była na to szkolenie aktywna.


Duolingo grywalizacja szkolenie gry szkoleniowe


Skoro ta szkoła jest darmowa to jak firma zarabia?


To prawda, ta grywalizacja jest w 100% darmowa. Nie pobiera ŻADNYCH opłat za użytkowanie, ani nie oferuje płatnych dodatków. W jaki więc sposób firma odnosi korzyści finansowe? Użytkownicy Duolingo są zapraszani do tłumaczenia artykułów i ich głosowanie. Artykuły te są umieszczane przez zewnętrzne przedsiębiorstwa które taką usługę muszą opłacić. O skali tego przedsięwzięcia świadczą podpisane umowy między szkołą, a mediami takimi jak informacyjne platformy CNN oraz BuzzFeed. Ponad to aplikacja jest używana coraz częściej w szkołach m.in. Kostaryki i Gwatemali. Natomiast na początku bieżącego roku stworzono projekt "Doulingo for Schools". W jego ramach dostarczono nauczycielom tablice do monitorowania postępów uczniów. W ten sposób mają mieć oni większą kontrolę nad rozwojem i wgląd w słabe i mocne strony poszczególnych kursantów.

W kolejnej części przedstawię Ci jaka grywalizacja została użyta w tym modelu szkolenia oraz przyjrzysz się wyglądowi interfejsu aplikacji. Natomiast szkolenie językowe Duolingo przetestujesz na tej stronie. Drugą część artykułu przeczytasz tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz